کرم آبرسان پوست

47 مدل بهترین کرم آبرسان پوست فوق العاده از برندهای معتبر

یکی از محصولاتی که تمام افراد از آن استفاده می کنند کرم آبرسان پوست می باشد. برای جبران پوست هایی که بر اثر آلودگی و مواد مصرفی دچار خشکی شده اند روزانه باید از کرم آبرسان استفاده کنند.

برای اینکه بتوانیم به پوست خود رطوبت کافی برسانیم، کرم آبرسان می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. وجود مواد مغذی در این نوع کرم می تواند رطوبت مورد نیاز پوست را به راحتی تامین کند و در طول روز پوستتان را مرطوب نگه دارد.

چه افرادی باید از کرم آبرسان پوست استفاده کنند؟

 بهتر است همه افراد چه زن و چه مرد از این نوع کرم استفاده کنند. اما بیشترین توصیه‌های پزشکی به سمت کسانی می رود که پوست خشک دارند. پیری زودرس پوست و چین و چروک های زیاد نتیجه پوستهای خشکی هستند که از کرم آبرسان برای پوستشان استفاده نمی‌کنند.

اگر جزء افرادی هستید که خشکی زیادی در پوست خود دارید پیشنهاد می‌شود روزانه چند بار از کرم آبرسان استفاده کنید. و حتی اگر در نقاط دیگر بدن به غیر از صورت خشکی قابل توجهی دارید باید در آن منطقه از بدنتان نیز استفاده کنید.

 تفاوت کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده

تفاوتی که می‌شود بین این دو نوع کرم قائل شد به این صورت است که کرم آبرسان باعث می شود پوست رطوبت مورد نیاز را از هوا جذب کند. اما کرم مرطوب کننده لایه ای روی پوست ایجاد میکند که باعث می شود پوستتان چرب بماند و باعث خشکی پوست نشوید.

به عبارت دیگر آبرسان با رطوبت پوست تان را شاداب تر نگه میدارد و کرم مرطوب کننده با چربی. البته اگر پوست چرب دارید نباید از مرطوب کننده استفاده کنید زیرا باعث ایجاد چربی بیش از حد در پوستتان می شود. اما آبرسان پوست می تواند برای پوستهای چرب نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

 آیا می توان فقط از آب برای رطوبت پوست استفاده کرد؟

 با وجود اینکه آب یکی از مهمترین منابع حیات بدن و به طبع پوست می باشد اما به تنهایی نمی‌تواند پوست را مرطوب نگه دارد. با شستن پوست بعد از دقایقی می‌توان خشکی را در پوست احساس کرد، که به این معنی است که تنها آب برای پوست کافی نیست.

 مواد آبرسان پوست

 مواد تشکیل دهنده آبرسان پوست بسیار حائز اهمیت است. نکته‌ای که وجود دارد به این صورت است که اگر انتخاب درستی انجام ندهید ممکن است آبرسانی به درستی برای پوست تان صورت نگیرد و تمام اینها به نوع پوست‌تان برمیگردد.

البته باید متذکر شد که یا باید کاملاً با پوست تان آشنایی داشته باشید تا بدانید کدام محصولات برایتان خوب هستند. و یا از محصولات توصیه شده استفاده کنید تا بتوانید بهترین محصول را برای خودتان پیدا کنید.

 تشخیص محصول مناسب برای پوست تان

 اولین چیزی که باید توجه کرد این است که تفاوتی بین یک محصول نمی باشد و می توان به صورت کرم، ژل و چیزهای دیگر باشد. برای یافتن محصول خوب برای پوست تان باید توجه به مواد تشکیل‌دهنده آن داشته باشید.

اگر پوست چربی دارید باید از آبرسان و مرطوب کننده هایی که پایه آب دارند استفاده کنید. چرب بودن پوست به این معنا نیست که پوستتان رطوبت و آب کافی دارد.

توصیه های دکتر Neil Shear از مرکز علوم سلامتی آمریکا

تفاوت بین پوست خشک و پوست کم آب

 ممکن است ما تفاوتی بین پوست خشک و کم آب قائل نباشیم. اما باید بدانیم که کاملاً متفاوت هستند کم آبی پوست، ناشی از کمبود آب است. و خشکی پوست ناشی از کمبود چربی طبیعی پوست.

در مقابل اگر بخواهیم طور دیگری توضیح بدهیم پوست‌ خشک نوعی از پوست می باشد، در صورتی که کم آبی پوست نوعی مشکل پوستی است. پوستهای کم آب مشکل موقتی هستند که با استفاده از آبرسان ها می‌توان آنها را درمان کرد.

این مشکلات بر اساس علل خارجی رخ می‌دهند که باعث ناتوانی پوست در حفظ رطوبت می‌شود. پوست خشک نوعی پوست است که دائمی است و نمی‌توان آن را تغییر داد. اما می‌توان با انجام کارها و روش‌هایی شرایط پوست چرب را بهبود بخشید.

بهترین آبرسان برای پوست چرب

 اگر همیشه در هوای سرد و گرم پوست خشک دارید و حتی پوسته پوسته می شود مشکل در کم آبی پوست نیست بلکه در حفظ رطوبت پوست است. بهترین محصولی که می‌توان این نوع پوست را با آن بهبود داد مرطوب کننده های قوی و غلیظ می باشند.

مرطوب کننده قوی با ایجاد یک لایه محافظ روی پوست باعث جلوگیری از تبخیر آب میشود. بهترین مرطوب کننده برای پوست های خشک وازلین است. وازلین بهترین مسدود کننده رطوبت می باشد و باعث حفظ رطوبت در پوستتان می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن